Aktualności

Pierwsze on-line forum użytkowników InCites w Polsce

grafika z logo Clarivate i napisem szkolenia

Piątek, 31 marca 2023, godzina 11:00-12:00

Po raz pierwszy w tej formule jeszcze w marcu poprowadzimy forum użytkowników (ale nie tylko) narzędzia InCites w Polsce.

Celem forum jest stworzenie społeczności, w której możemy otwarcie dzielić się naszymi doświadczeniami i sugestiami, a także dowiedzieć się więcej o tym, kto i jak korzysta z InCites Benchmarking and Analytics w swojej instytucji.

Tematem pierwszego spotkania będzie analiza bibliometryczna pod kątem publikacyjno–wydawniczym.

Szkolenie - Web of Science

grafika z logo Clarivate i napisem szkolenia

Wtorek, 28 lutego 2023, godzina 11:00-12:00

Otwarta nauka to zmiana systemowa, jej dostępne i wspólne podejście ma przyspieszyć badania i odkrycia. Jako producent neutralnych wydawniczo zasobów, Web of Science jest pionierem nowych sposobów wspierania inicjatyw otwartej nauki w całej społeczności poprzez dostarczanie danych i usług.

 

Dołącz do tej sesji, aby dowiedzieć się, jak zmierzyć zgodność z wymogami finansowania, zmierzyć odpowiedni wpływ i poprawić efektywność i przejrzystość badań.

Korzystanie z operatorów logicznych do obsługi wyszukiwania FSTA na platformie Ovid

Grafika związana z bazą FSTA

Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych, do udziału w bezpłatnym webinarium pt. Korzystanie z operatorów logicznych do obsługi wyszukiwania FSTA na platformie Ovid.

Webinarium poprowadzi przedstawiciel firmy IFIS Publishing Carol Hollier z wieloletnim stażem bibliotekarza akademickiego.

 

Webinarium odbędzie się w czwartek 23.02.2023 o godz. 16:00 (CET).

Ibuk Libra - Pakiet Wykładowcy

Grafika z promowaniem wykładowcy w PWN - IBUK

PWN uruchomił specjalny Pakiet Wykładowcy w ramach IBUKA Libry. Dzięki niemu nauczyciele akademiccy mogą korzystać  z poszerzonych zasobów e-czytelni. W pierwszych 30 dniach jest to dostęp do wszystkich publikacji PWN i PZWL, a po tym czasie  co miesiąc użytkownicy otrzymują zestaw nowości PWN i PZWL do czytania na kolejne 30 dni.

Komunikat z 19 stycznia 2023 r. o zakresie i finansowaniu WBN w 2023 r.

kafelek z napisem o komunikacie WBN

Wczoraj Rektor Uniwersytetu Warszawskiego otrzymał pismo Ministra Edukacji i Nauki w odpowiedzi na wniosek o finansowanie WBN w 2023 r. W piśmie tym Minister zlecił UW realizację zadań z zakresu WBN w 2023 r. i przyznał na ten cel dotację obejmującą zakup licencji krajowych Cell, Elsevier z publikowaniem otwartym (OA), Springer z OA, Wiley, Web of Science, InCites, Scopus i SciVal; opłatę członkowską Polski w programie Scoap3 oraz dofinansowanie licencji konsorcyjnych ACS z OA, IEEE, IOP z OA, JSTOR, LWW z OA, OUP z OA, Reaxys i T&F.

Strony